fbpx

5-й день нашої мотиваційної сесії

У початковій школі діти згадували сторони світу, вивчали масштаб місцевості та основи орієнтування в природних умовах. А ще, діти записали назви вулиць на Олексіївці, рахували кількість кроків від ліцею до майданчика! Маленькі МИРяни розвивали логічне мислення та розв’язували математику на практиці. Потім це все відтворили у малюнках і кресленнях – кожен учень обрав для себе зручний спосіб. Учні середньої та старшої школи активно тренували критичне мислення. У першій частині вони познайомилися з квотою Едісона, зі стільцями Уолта Діснея, приміряли на себе 6 шляп Едварда де Боно. Також МИРяни активно розв’язували цікаві задачі і головоломки. Діти відзначили, що навички комунікації, логічного мислення та роботи з інформацією надважливі для успіху в роботі. Тому вирішили, що будуть їх постійно розвивати.

Мотиваційна сесія — рухаємось далі

Наші учні Праймері просто обожнюють Саржин Яр! І саме туди вони вирушили на наступний день сесії. Діти вивчили нові назви дерев, риб, птахів і тварин, а також — повторили вже вивчене. А ще, вирішили, що наступного разу будуть рибалити з МИРовими майстрами та разом упіймають велику рибу! Учні старшої школи того дня працювали з темою «Грамотність чи автозаміна?». І вони вирушили Олексіівкою, щоб пошукати помилки в рекламі або її успішні приклади. МИРяни повторювали українську, англійську та російську, досліджуючи вивіски, білборди, сітілайти. Із задоволенням та азартом пригадували правила та працювали в команді. Виявилося, що не так мало помилок, як хотілося б, у харківській наріжній рекламі. Але наші учні в один голос сказали: «Автозаміна — це, звичайно, круто. Але бути грамотним — це значно крутіше!»

Підготовка до школи — навички і знання від 4 рочків!

Триває набір у паралельну групу для майбутніх першачків. На заняттях діти навчаються математики, читання, говоріння. І розвивають важливі соціальні скіли – самостійність, фокус уваги, вміння поставити питання. Групові заняття з прескул проходять 2 рази на тиждень по 2 години. Також є можливість додатково відвідувати на спікінг клаб з англійської мови. Записуйте дітей за телефоном 0990163118 та будьте спокійні за їх успішне навчання!

Мотиваційна сесія триває. День третій

Учні початкової школи провели день за літературним читанням. Вчилися уважно слухати текст та тренувалися його сприймати. Також виділяли головні частини, визначали тему та ідею тексту. Наші діти дуже захопилися пошуками повчання в текстах! А ще, обговорювали героїв та вчилися давати їм відповідні характеристики. І звичайно ж, пригадали, хто з дітей що цікавого читав останнім часом. А учні з Мідл та Компетенс занурилися в логіку, математику та… детективи! Так, ми «ламали голови» і розвивали софт скіли. МИРяни аналізували уривки з детективних творів, прогнозували розвиток подій та шукали відповіді на цікаві питання. А другу половину дня учні провели за цікавою міжгалактичною математикою! Дуже добре потренували навички роботи в команді, комунікацію, критичне мислення та аналіз інформації.

Запрошуємо до нашої ІТ-школи!

Триває набір у дві групи навчання: молодша (6-10 років) та старша (11-15 років). Щозаняття наші викладачі подають матеріал з ІТ та робототехніки в доступній та цікавій формі. Учні самі проєктують моделі різних механізмів та прописують коди для їхньої роботи. Також ми надаємо дітям усі необхідні матеріали для ефективного навчання. ІТ та робототехніка працює щосуботи та в будній день. Дзвоніть за телефоном 0990163118 та записуйтеся в наш «МИР ІТ»!

А ось і другий день нашої мотиваційної сесії!

Учні Праймері вивчали мікросвіт. Розглядали під мікроскопом серцевину листя, з чого складається пісок, як виглядає вода у збільшеному вигляді. Вражень в учнів було — ого-го! А ще, вони зробили оригінальні поробки та замальовки з літнього та осіннього листя. Середня та старша школа відвідала центр «Дія.Бізнес». Це організація, діяльність якої спрямована на підтримку бізнес-ініціатив. Наші учні прослухали нову та цікаву інформацію. Зокрема, про українські стартапи та про реалізацію власних бізнес-ідей. Розібрали із вчителем, які нові проєкти можуть стати успішними, і що для цього потрібно знати та вміти. А повернувшись в ліцей, МИРяни спробували створити власні стартапи! Потренували при цьому креативність, критичне мислення та скіл публічних виступів. Ідемо далі!

English speaking для всіх!

А у нас триває набір до груп розмовної англійської. Для дітей – ігри для розвитку, творчі заняття, цікаві активності англійською мовою. Для підлітків — заняття з елементами тренінгів, інтерактивні дискусії та спілкування з однолітками-іноземцями. Дзвоніть за телефоном 0990163118 та обирайте для дитини ефективну англійську!

У МИРі традиційно розпочалася мотиваційна сесія!

Цього року продовжуємо говорити про софт та хард скіли. З’ясовуємо та формулюємо з МИРянами важливість знань та навичок для успішного майбутнього. Учні початкової школи мандрували до Олексіївського лісу. Познайомилися з місцевою флорою, повторили вже знайомі рослини і вивчили нові. Також діти охоче згадували тварин і комах. А ще, виокремили навички, які допомагають їм ефективно працювати під час практики. Учні середньої та старшої школи відвідали Археологічний музей ХНУ імені В.Н. Каразіна. Дізналися цікаві факти про археологічні відкриття, тренували фокус уваги та вчилися формулювати власні думки. Окрім того, учні взяли участь в дискусії з історії України за темою «Археологія — наука майбутнього», а також сформували власне ставлення до археології.

Наш освітній хаб та його можливості відкриті для кожної дитини!

Обирайте для дитини найкраще! Навчання в 1-11 класах, підготовка до школи та ЗНО, міжнародні проєкти та тренінги, клуби та студії. А також ми приймаємо пропозиції від батьків щодо відкриття нових студій у МИРі. Адже наші додаткові заняття доступні для всіх дітей Олексіївки та Харкова! Пишіть нам в дірект або дзвоніть за телефоном 0990163118, щоб забронювати місце.

А ще, 2021 — це 10-й ювілейний рік щасливих учнів, ефективних учителів та спокійних батьків в «МИРі»!

До нас в гості завітали "Вісті Ньюс.Харків&Україна", які зняли святковий сюжет до 10-річчя ліцею. Переходьте за посиланням та дивіться відео-сюжет про наше Свято першого вересня!🎥 Отже, з успішним стартом нас! Далі буде!

Перше вересня 2021 в «МИРі» пройшло мандрівно, телебачно та мотиваційно!

Сьогодні учні Праймері мандрували до скарбів. Активували справжні ключі від скарбниць завдяки знанням, навичкам та роботі в команді. МИРяни із середньої та старшої школи ділилися кращими літніми спогадами, готувалися до мотиваційної сесії та створювали власні арт-асоціації!

Індивідуальне харчування від кейтерингової компанії за дитячими технологічними картами

Правильна їжа протягом дня — важлива складова здорового самопочуття. Тому ми співпрацюємо з кейтеринговою компанією, яка готує за дитячими технологічними картами. Індивідуальні позиції в меню ми підбираємо залежно від рекомендацій лікаря чи особистого вибору в родині. Враховуючи всі особливості дитини, ми забезпечуємо комфортне середовище для її перебування. На сьогодні існує три основних види меню в ліцеї: • загальний стіл • безглютенове меню • веганський раціон Збалансованим харчуванням учнів займається перевірена кейтерингова компанія. Ми цінуємо довіру наших батьків. І тому дбаємо про яйкнайкращі умови при організації харчування наших учнів.

Додаткові заняття сьогодні — важливий етап у розвитку дитини

Тому у нашому освітньому хабі щодня діти займаються: музичним театром англійською, тригональними шахами, корейською мовою, speaking club, ІТ та робототехнікою. А також ми приймаємо пропозиції від батьків щодо відкриття нових студій у МИРі. Адже наші додаткові заняття доступні для всіх дітей Олексіївки та Харкова! Пишіть нам в дірект або дзвоніть за телефоном 0990163118, щоб забронювати місце.

Тільки подивіться на наших чудових випускників! Вони вже отримали свідоцтва про закінчення ліцею та грамоти за свої досягення

А ще, ми вітаємо наших учнів із Німеччини, які успішно здобули освіту дистанційно! Бажаємо МИРянам яскравих емоцій, вірних друзів та численних успіхів на життєвому шляху! Ми завжди з вами.

Ура! Навчальний рік 2020/2021 успішно завершили!

Усі наші учні отримали грамоти за особисті досягнення у власному чи шкільному житті. Протягом цього року наші діти проявили себе дуже активно та ефективно! Вони завжди готові вчитися нового, пристосовуватися до змін, розвиватися та досягати успіхів у сучасному світі! Дякуємо нашим дітям та батькам за новий досвід та довіру. А смачною винагородою для МИРян стали цукерки від директора ліцею, привезені спеціально з Греції. Усім гарних канікул! Ну а МИР продовжує працювати.

У нашому ліцеї відбулися презентації результатів літньої практики «Мої інсайти»

Учні продемонстрували свої досягнення та дослідження на теми практичної сесії. Підготували доповіді, інтерактивні презентації та власноруч створені відео. Проаналізували з дітьми, що їм вдалося найкраще та що можна покращити. МИРяни розповідали, які дні практики запам’яталися найбільше, які навички знадобилися їм для опанування матеріалу, які знання та скілзи учні закріпили під час проєктної сесії. Відповіді були чудовими та свідомими. Діти з упевненістю відповідали на питання однокласників і брали участь у дискусяіх. Обожнюємо наші проєктні сесії! Вони завжди цікаві, корисні та результативні!❤️

Відзначили День захисту дітей оригінально і корисно!

У нашому ліцеї стартувала Літня практична сесія, яка присвячена безпеці дитини в сучасному світі. Ми обрали саме такий навчально-дослідницький формат, адже чесно говоримо з учнями та експертами про загрози, шляхи їх уникнення та про захист. А вчителі та батьки демонструють дітям безпечну поведінку прикладом власного життя. Повну програму літньої практики для старшої школи та праймері можна знайти на наших сторінках у соцмережах. Будьмо захищеними!💚

Це Захар. Захар навчається у 1 класі та обожнює шахи

Особливо, якщо вони не як у всіх, а триагональні. Захар займається шахами, тому що завдяки ним розвиваються пам’ять і увага. Також формуються інтуїція, творче мислення, а ще — витримка і наполегливість. Також наші майстри навчають логічно мислити, обробляти інформацію, концентрувати увагу та планувати свої рішення у грі. Триагональні шахи позитивно впливають на освітній процес Захара. Тому він продовжить займатися літом, коли вже немає уроків і більше вільного часу. Наші майстри навчають гри в шахи з віку 6+ років. А заняття є у будні дні та вихідні, щоб ви могли обрати для дитини або для себе найкомфортніший варіант зустрічей.

МИРові одинадцятикласники вже склали два ЗНО

Вітаємо з першими успіхами! І підтримуємо наших випускників у наступних трьох іспитах: онлайн та фізично. Бажаємо сил, натхнення та наснаги! Любимо та пишаємось!

Хто сказав, що діти мають навчатися за єдиною системою?

У ліцеї «МИР» завжди автентично, спокійно та по-іншому! Ми не маємо рейтингів, вступних іспитів та не порівнюємо дітей між собою. Усі учні ліцею успішні та мультипотенціальні. Ми не навчаємо дітей у традиційних класах. Кожен учень ліцею розвиває академічну базу та софт скілзи за власною індивідуальною траєкторією. При цьому перебуваючи в різних динамічних групах з іншими учнями. Ми — перша Future oriented school в Україні, яка взяла участь у проєкті фінських колег. Вчителі та учні щороку розвивають свою future-грамотність та презентують foresight-навички на міжнародному рівні! Наш МИР постійно навчається нового. І впевнено крокує сьогодні до щасливого майбутнього!

Бажаєте спокою — навчайте дитину в МИРі!

Одна з головних ціностей ліцею — спокійні батьки та щасливі діти. Ми навчаємо учнів бути самостійними та самоорганізованими. Тому завжди рекомендуємо шкільні питання вирішувати в школі з вчителями або однокласниками. Це стосується виконання домашніх завдань, комунікацій дітей між собою та будь-яких інших питань, пов’язаних зі школою. Таким чином різнобарвний ліцейский побут та виконані д/з залишаються в школі, а ввечері батьки проводять з дітьми спокійні сімейні вечори. Адже для нас важлива турбота про психологічний комфорт наших учнів та їх батьків.

Індивідуальне харчування від кейтерингової компанії за дитячими технологічними картами

Індивідуальне харчування від кейтерингової компанії за дитячими технологічними картами. Правильна їжа протягом дня — важлива складова здорового самопочуття. Тому в ліцеї ми маємо можливість підбирати для дітей індивідуальні позиції в меню. Залежно від рекомендацій лікаря чи особистого вибору в родині. На сьогодні існує три основних види меню в ліцеї: загальний стіл, безглютенове меню та веганський раціон. Сбалансованим харчуванням учнів займається перевірена кейтерингова компанія. Ми співпрацюємо вже кілька років та довіряємо їй здоров’я наших учнів. Враховуючи всі індивідуальні особливості дитини, забезпечуємо комфортне середовище для її перебування. Ми цінуємо довіру наших батьків. І тому дбаємо про яйкнайкращі умови при організації харчування наших учнів.

У нашому ліцеї діти знаходяться в комфорті та безпеці за будь-яких обставин.

Незважаючи на карантинну ситуацію, ми спокійно та стабільно проходимо цей складний період. На щастя, наш «МИР» має великий досвід роботи у різних форматах для ефективного навчання учнів. Тому на сьогодні ми забезпечуємо реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій у повному обсязі. Під час карантину наша команда майстрів працює в штатному режимі. І дотримується всіх санітарних норм роботи. Якщо батьки вирішують залишити дитину вдома, тоді ми їх підтримуємо та організуємо навчання дітей з дистанційною підтримкою. Дякуємо нашим батькам за співпрацю та взаєморозуміння. Особливо під час дистанційної підтримки. За будь-яких ситуацій ми залишаємося єдиною родиною, де дбаємо одне про одного.

Як батькам познайомитися з нашим ліцеєм та побачити навчальний процес своїми очима?

Найкоротший шлях — записатися на персональну зустріч з директором. Ми попередньо узгодимо комфортний день та час для відвідування. Врахуємо всі індивідуальні побажання батьків та їх очікування. Під час зустрічі у батьків буде можливість: дізнатися більше про нашу школу та навчальний процес; особисто побачити, як ми працюємо та де буде проходити навчання дитини; поставити будь-які питання директору. Будемо раді вам з понеділка по п’ятницю. До зустрічі в «МИРі»!🧡

Здорова дитина — спокійна родина

На уроках фізкультури ми приділяємо увагу не тільки фізичному вихованню дітей. Також дбаємо про наповненість зсередини. Особлива любов учнів — це заняття на свіжому повітрі у теплу погоду. Разом із майстром фізичної культури діти беруть каремати, питну водичку та йдуть на подвір’я. Ліцеїсти займаються йогою, аеробікою, дихальними вправами, стречінгом. Види тренувань чергуються між собою. А комплекс авторських вправ спрямовано на абсолютний комфорт учнів. Такі заняття фізичними вправами і дихальними практиками формують більш повний світогляд у дитини та навчають відчувати себе і своє тіло. А ще, зменшують стреси та напруження в організмі.

Навчальний простір ліцею «МИР» — це простір можливостей для дітей і батьків

У нашому закладі є можливість підібрати для дитини найкомфортнішу форму навчання. З основних сьогодні — це очна, екстернатна та дистанційна освіта. Кожен учень ліцею має свою індивідуальну освітню траєкторію, за якою рухається до бажаних результатів. У наших класах навчається не більше 12 дітей. А на уроках учні працюють у динамічних групах. Під час шкільного дня ліцеїсти постійно розвивають свої soft skills, виконуючи різні завдання. Надсмачні обіди та полуденки в ліцей доставляє перевірена кейтерингова компанія. І ми маємо можливість підбирати для дітей індивідуальне харчування. У нашому «МИРі» працюють коуч-компетентні вчителі. Тому ми успішно використовуємо коучингові підходи в освіті.

Домашні завдання залишаються в школі, а вечори залишаються для родинного відпочинку

У «МИРі» діти знаходяться повний день. Тому мають час після уроків для виконання домашнього завдання. Поруч із учнями завжди знаходиться тьютор, до якого можна звернутися про допомогу у виконанні чи розумінні завдань. Така робота формує у дитини важливі навички самоорганізації, самодисципліни, самоконтролю. Ліцеїсти вже з 1 класу вчаться розподіляти свій час так, щоб все встигнути та бути ефективним. Тому всі домашні завдання виконуються в ліцеї, а діти проводять вечори з батьками у спокої та любові.

Стати учнем нашого ліцею може кожна дитина

Ми не проводимо спеціальних конкурсів чи вступних іспитів. І чітких стандартів також немає. Один із головних принципів нашої концепції — навчати зручних дітей не є ознакою професіоналізму. Тому що кожна дитина — це особистість, індивідуальність та великий непізнаний світ. Саме тому ми впроваджуємо в роботу методики фінських шкіл, працюємо за індивідуальними освітніми траєкторіями. І це дозволяє учням розвиватися комфортними невеликими кроками. Успішно опановувати не лише академічну складову навчання, а й здобувати найважливіші скілзи сучасності. Ліцей «МИР» — це школа можливостей, а не обмежень.

Академічні знання, розвиток soft skills, дискусії — це про уроки в МИРі

Ми приділяємо багато уваги як отриманню академічних знань, так і розвитку позапредметних навичок. Учні працюють самостійно, в міні-групах — при цьому кожний навчається за індивідуальною освітньою траєкторією. Для дослідження нових тем наші майстри часто використовують підручні матеріали. Як-от на біології вивчали теми за допомогою квітів, курячих серць та артишоків, які щодня бачать діти в магазинах. Саме така наочність зацікавлює дітей, мотивує до кращої роботи, формує світогляд.

Наш ліцей очима учнів

🧒🏻 «Я змінив п’ять шкіл. Ліцей «МИР» став першою школою, де в мене спитали мою думку та поважно її вислухали» 👧🏼 «Мені тут комфортно. Не боюся зробити помилку. Мене за це не принизять, не лаятимуть, а допоможуть зробити роботу краще. Почуваю себе впевнено» 👩🏽 «Я люблю наші уроки-тренінги. Вони допомагають подолати перешкоди, навчають ставити цілі» 🧑🏼 «Тут усе по-іншому: не так, як в звичайних школах. Але тут я став краще вчитися. Мені цікаво» 👶🏽 «Це здається неймовірним, але тут можна відпочити на справжньому ліжку, якщо втомився. А ще тут дуже смачна їжа»

Набір на 2021/2022 в 1-11 класи ТРИВАЄ!

Приватний ліцей «МИР» — це сучасний освітній хаб на Олексіївці! Запишіться на індивідуальну зустріч з директором та познайомтеся зі школою. У часи викликів та змін ми пропонуємо спокій та упевненість💚

11-класники ліцею «МИР» склали три сесії пробного ЗНО в умовах, максимально наближених до реальних

Підготовку до ЗНО ми проводимо в декількох напрямках. Діти проходять через тренінги та коуч-сесії, де визначаються з цінністю результатів. Ми з’ясовуємо з кожним, чому важливо отримати саме такі результати. Навчаємося керувати емоційним станом, розподіляти час, засвоюємо деякі лайфхаки щодо складання тестів та іспитів взагалі. Звичайно, й адемічній складовій приділяємо багато уваги. Коли проводимо пробне ЗНО в ліцеї, то навчаємо дітей самоаналізу та рефлексії. Для цього в нас є спеціально розроблені чек-листи. Після першої пробної сесії визначаємо ресурси та дефіцити. Шукаємо, у який спосіб можна покращити результат. Робимо ці кроки та проводимо другу сесію пробних ЗНО. Знову аналізуємо. Ми ніколи не мали на меті бути першими в рейтингах ЗНО. Для нас важливо, аби наші випускники могли ставити перед собою власні цілі та вміли свідомо до них рухатися. Підготовка до ЗНО та складання цих тестів — лише один зі шляхів розвитку цього комплекту навичок. Ми щасливі, що всі наші ліцеїсти успішні! Бажаємо найкращих результатів і цьогорічним випускникам!

Квітчасті вітання від нашої sister school з Японії

Зараз у Кагосімі – найактивніше цвітіння чарівної сакури! А ми тим часом чекаємо густі барвисті квітки української вишні і готуємо з МИРянами відповідь англійською мовою.

Дихальна гімнастика на уроках фізичної культури

Ми постійно дбаємо про здоров'я наших учнів. Саме тому ми впровадили заняття йогою та дихальну гімнастику. Такі вправи допомагають дитині зосередитись на власному тілі, відчути своє дихання та енергію. Таким чином діти вчаться нового, розуміють користь дихальних практик та отритмують задоволення від уроків фізкультури!

2 квітня – День розповсюдження інформації про аутизм

Діти дізналися ще більше про цю особливість: переглядали різні соціальні ролики, читали матеріали, після чого обговорювали їх з майстрами. Також наші МИРяни долучилися до акції #тизможешь. Учні разом із вчителем оформили мотиваційний лист, підтримуючи таким чином людей з аутизмом.

МИРяни обожнюють грати на перервах у настільні ігри

Монополія, Зелене місто, шахи, Джанго... і ще купа-купа різних настільних "актівіті". І особливо круто, коли можна грати у зручній для кожного позі!

20 березня – Міжнародний день щастя

МИРяни щиро бажають всім друзям позитиву, гармонії та справжнього щастя. Адже воно – в дрібницях ❤️

Futures Day 2021: Втретє зустрічаємось на Дні майбутнього в МИРі!

5 березня, учні ліцею блискуче захистили свої роботи у проєкті «Futures Day 2021»! На заході були представлені дослідницькі презентації та відеоролики з теми «Як зміниться світ через 20 років?» Діти працювали в різних програмах під час підготовки до захисту, прокачали свої soft skills. Аналіз атласу професій, переглядання інноваційних досліджень з фізики, хіміїї, політологіїї, машино- та авіабудування, сфера чіпування людей та інші, постійна робота з інформацією та з сучасними технологіями — ось така кропітка робота наших дітей стоїть за успішними виступами сьогодні! Дякуємо фінському координатору проєкту, Тетяні Якубовській, за щорічну підтримку участі ліцею «МИР»! Також дякуємо нашим шановним експертам – Едуарду Рубіну, Світлані Фельдман, Євгену Сакало, Інні Каутній, Олені Савельєвій, Ользі Фокші, Кристині Черкасовій. Ваш компетентний фітбек мотивує на ще більші досягнення і учнів, і майстрів ліцею! Окрема подяка — за круті подарунки для учасників заходу. Пишаймося та йдемо далі у щасливе майбутнє!

Futures day: підготовку до Дня майбутнього в МИРі розпочато!

На уроці Health Management наші учні вивчали атлас професій майбутнього. Пригадали, що таке софт і хард скілзи. Обговорили, якими з цих навичок треба володіти, щоб бути успішними. Готуємось. Далі буде!

За високі досягення — високі нагороди!

Кіндяков Михайло — кращий учень закладу освіти та стипендіат Харьківської міської ради у 2020/2021 навчальному році. Приємно, що МИРові учні самостійно досягають успіху й отримують за це відповідні нагороди. Вітаємо Михайла та його родину!

МИ РОЗШИРЮЄМОСЯ 🙂

З лютого почали навчальний процес в ліцеї «МИР» у новому приміщенні! Щиро вдячні за допомогу нашим чудовим батькам, дітям, колективу майстрів — одна дружна команда. Передаємо вітання з нашого коворкінгу і чекаємо всіх у гості на Ахсарова 4/6а!

Провели "Таємного Санту" в День обіймів

Уже вдруге МИРяни проводять всесвітньо відомий новорічний захід - "Таємний Санта". Учні та майстри готують невеликі подаруночки рандомним отримувачам, завдяки чому стають одне в одного таємними сантами. Цей захід спрямований не лише на отримання задоволення від презенту, а й на саморозвиток під час процесу підготовки до події. Тому наші МИРяни такі щасливі. І дарують усім друзям обіймашки та посмішки з передноворічного свята «Таємний Санта». Щасливого 2021!

Наші випусники - наша гордість!

Уже вп'яте наш ліцей є партнером Міжнародного освітнього форуму International Forum “NewEdu”. Цього року захід проходив в онлайн-форматі. Віртуальний хол, 10 країн-учасниць, 40 спікерів, понад 500 учасників. З віртуального холу учасники, спікери та гості форуму потрапляли в аудиторії, на фудкорт та на виставку. Форум проходив за участю нашого чудового випускника. Протягом підготовки до заходу та двох днів форуму у команді був наш випускник та працівник Юнітсіті — Антон Цилюрик. Під час навчання у ліцеї Антон проявив себе як відповідальний, розумний та креативний учень! Був президентом МИРу, очільником Інтеракту та шкільним лідером. На нашому форумі Антон відповідав за технічну частину: обладнання, тестування, регулювання мікрофонів та звуку. Ми знали, що на Антона можна розраховувати! Пишаємося нашим чудовим випускником та чекаємо на нові спільні проєкти!

Спортивний воркшоп «Хокей vs Паркур» (ІІ)

Воркшоп «Хокей vs паркур» пройшов у рамках вивчення основ здоров’я та фізичної культури. Ліцеїсти обговорили, що треба знати з техніки безпеки, як обладнати простір для таких занять та скільки часу мають тривати такі тренування. І діти, звичайно, наповнилися позитивною енергією та новими силами. Хлопці повторили правила поведінки під час гри, спробували пограти в хокей та виконати прості й безпечні трюки паркуру. Учні виявили чудові організаторські здібності та опанували багато нових скілзів. Дякуємо Гріші та Ренату за активно-спортивний воркшоп!

Спортивний воркшоп «Хокей vs Паркур» (І)

Воркшоп «Хокей vs Паркур» провели п’ятикласник Гріша Лісовін та восьмикласник Ренат Белов. На спортивному майстер-класі Гріша та Ренат навчали однокласників трюків з паркуру та правилам хокею. Учні дізналися, що таке «паркур» та яка його історія, як правильно тримати хокейну клюшку та бити по шайбі.

Воркшоп «Фотошоп і 3D-моделювання»

Воркшоп «Фотошоп і 3D-моделювання» проводив шестикласник Андрій Киркач. Учні дізналися про основи 3D-моделювання. Андрій розповів, що собою представляє Photoshop, яким чином можна працювати в цій програмі. Також поговорили про те, що потрібно для створення власної листівки/картинки/афіші. Воркшоп «Photoshop та 3D-моделювання» пройшов у рамках вивчення інформатики, технологій, трудового навчання та художньої культури. Ліцеїсти обговорили, якими інструментами Photoshop та якими основами 3D-моделювання необхідно володіти для успішної реалізації творчих ідей. Найкращим результатом майстер-класу стала листівка до Дня народження ліцею. Дякуємо Андрію та МИРянам за круту роботу на воркшопі!

День подяки

Вдячні підписникам та колегам за зацікавленість успішним досвідом нашого ліцею! Вдячні друзям та партнерам, які підтримують ініціативи та проєкти нашого ліцею! Щиро вдячні учням та батькам, які обирають наш ліцей! З любов’ю та подякою, ваші МИРяни.

Четвертий воркшоп "Логіка програмування"

Воркшоп «Логіка програмування» провели восьмикласники Вова Зінченко і Льова Преріс. Хлопці розповіли про історію професії програміста, про прямий зв’язок логіки та IT-сфери. Учні дізналися про основи програмування, їх особливості й потішили свої мізки логічними задачками. Воркшоп «Логіка програмування» пройшов у рамках вивчення математики, фізики та інформатики. Обговорили те, що успіх роботи програміста безпосередньо залежить від уміння логічно мислити. Ліцеїсти почули нові терміни, нові схеми для вирішення завдань. Також хлопці подумали, що треба частіше збиратися й тренувати свій мозок цікавими задачками. Дякуємо Вові та Льові за оригінальний і корисний майстер-клас!

Наступний воркшоп "Грай в монополію розумно!"

Наступний воркшоп «Грай у монополію розумно!» провів десятикласник Алекс Квашнін. Як майбутній економіст Алекс розповів однокласникам, як тісно пов’язані між собою географія, економіка та екологія на прикладі настільних ігор «Монополія» та «Зелене місто». Учні розділилися на дві команди: одна грала в «Монополію» онлайн, інша грала в «Зелене місто» офлайн. Обидві команди чудово впоралися зі своїми завданнями! Воркшоп «Грай у монополію розумно!» пройшов у рамках вивчення економічної географіі, фінансової грамотності та екології. Учні згадали важливі предметні поняття. Обговорили, як кожен із дітей впроваджує сьогодні концепцію сталого розвитку у своє життя. Закріпили вже існуючі скілзи та розвинули нові. Також ліцеїсти зазначили, що як у заснуванні бізнесу, так і в ході гри надважливою є увага й виваженість під час прийняття рішень. МИРяни вирішили частіше грати у настільні ігри. Наприклад, раз на тиждень збиратися після уроків і влаштовувати турніри з настілок. Дякуємо Алексу та його однокласникам за класний воркшоп!

Другий воркшоп "Фестиваль орігамі"

Другий воркшоп «Фестиваль орігамі» провели одинадцятикласники Ксенія Редіна та Михайло Кіндяков. Учні дізналися, що таке мистецтво орігамі та про його історію. Ксюша та Міша розповіли, які бувають види цієї техніки, які її особливості, з якими матеріалами краще працювати. До учнів Middle та Competence level залюбки приєдналися учні Junior level. Ліцеїсти разом створили чудові поробки з кольорового паперу: лотоси, жабенята, літачки. Також влаштували веселі перегони паперових літаків і повторили задачі з математики. Воркшоп «Фестиваль орігамі» пройшов у рамках вивчення всесвітньої історії, російської мови та літератури, технологій та художньої культури, де наші учні були захоплені творчою роботою. Вони тренували свою увагу, вміння працювати за інструкцією та креативне мислення. Дякуємо Ксенії, Михайлу та МИРянам за оригінальний воркшоп!

Перший воркшоп «Дизайн школи в стилі еко»

У нашому ліцеї пройшов перший воркшоп: «Дизайн школи в стилі еко». Ведучий майстер-класу Гоша Лісовін розповів, що таке «дизайн» та «еко-декорування». Які особливості цього стилю та які основні принципи дизайну. Також учні отримали нові знання з біології: Гоша розповів, чим відрізняються між собою гілки ззовні та які з них краще використовувати для реалізації ідей в еко-стилі. До участі в проєкті охоче долучилися учні 3 та 4 класів. Ліцеїсти разом створили неймовірний декор у цьому стилі: фоторамки, стенди, вивіску «лицей «МИР». Відповідально поставилися до підготовки деталей та під час прибирання кабінету, розвинули нові скілзи та закріпили вже існуючі. Дякуємо Гоші та МИРянам за чудову роботу!

Тиждень воркшопів до Дня народження МИРу

Дорогі друзі! З радістю повідомляємо вам, що цього тижня наш «МИР» святкує своє дев‘ятиріччя. Щороку цей період в житті ліцею проходить оригінально та яскраво. Цього разу в нас — Тиждень воркшопів. Наші ліцеїсти вирішили, що в якості подарунків вони презентують свої вміння та знання. Учні проведуть для МИРян 9 воркшопів у проєкті «Зірка МИРу». Усі майстер-класи будуть тематичними. Ми інтегруємо їх з навчальною програмою та певними предметами. Майстри нашого ліцею стануть кураторами кожного із воркшопів, щоб підтримати дітей в успішній реалізації їх чудових ідей. У зв’язку з цим відбулися зміни в розкладі. Навчальний день і перший воркшоп починаються о 9:00, а завершуються заняття о 15:00. У другій половині дня ліцей працює в традиційному режимі. Звичайних уроків і традиційних домашніх завдань протягом цього періоду не буде. Упевнені, що наступний тиждень буде цікавим, корисним і святковим!

Передсвятковий пост від директора ліцею

«Дев’ять років тому я ще не була тут. Ось, чому ФБ не нагадує про один з найважливіших днів мого життя. Але я, звичайно, пам’ятаю, що 7 листопада 2011 року було видано перший наказ про зарахування першого учня до ліцею «МИР». Відтак саме сьогодні ми святкуємо День народження нашої унікальної школи. Кожного року ми вигадуємо щось цікаве, аби відзначити це свято. Зазвичай, один день перетворюється на тиждень цікавих та корисних заходів. А ще МИРяни беруть участь у якомусь благодійному проєкті. Ми одночасно і відзначаємо, і навчаємося, і розвиваємося в усіх напрямках. Тиждень святкування дев’ятиріччя не є винятком. Хоча цього року ми будемо без запрошених гостей і фестивалей для усіх охочих. Карантин обмежує масштаби очного спілкування, але не стає бар’єром до гарного настрою, добрих і корисних справ. Отже, з наступного понеділка ліцей вибухне крутезним драйвом! Наші неймовірні ліцеїсти проведуть дев’ять майстер-класів до дев’ятиріччя «МИРу». Ідея кожного майстер-класу бере свій початок із захоплень та інтересів учнів. А вже за допомогою нашої МИРової команди майстрів ліцею вона інтегрується з навчальним планом та змістом звичайних шкільних предметів. Красно дякую чудовим батькам наших ліцеїстів, які підтримують усі наші креативні плани! З Днем народження, улюблений ліцею «МИР»: фантастичні учні, мудрі батьки, блискуча команда та всі наші вірні друзі! Святкового настрою та нескінченного благополуччя! І нехай з вами буде МИР!» З Днем народження нас!

Інтегровані уроки - успішна практика в ліцеї

Інтегровані уроки — чудова можливість опанувати кілька предметів одночасно й розвинути свої soft skills! Минулого тижня наші діти презентували результати своєї командної роботи з вивчення історії України та української літератури. Завданням груп було обрати століття з XI по XX, з’ясувати особливості історичного і літературного періодів в Україні та підготувати презентацію своєї роботи. Під час виконання такого завдання дитина покращує вміння спілкуватися та домовлятися з однокласниками, розвиває критичне мислення, шукає потрібну інформацію в різних джерелах. Це одні із найголовніших навичок 21 століття! Які МИРяни успішно розвивають! На фото: приклад однієї з робіт.

Ліцей "МИР" працює в штатному режимі з виконанням карантинних вимог

Наш навчальний заклад продовжує свою роботу, дотримуючись усіх заходів безпеки. Якщо батьки вважають за потрібне залишити дитину вдома, то ми підтримуємо батьків в цьому рішенні. Професіоналізм наших майстрів дозволяє організувати дитині навчання з дистанційною підтримкою та виконати програму навчального плану в повному обсязі. Ліцей "МИР" залишається єдиною родиною за будь-яких обставин, де всі піклуються одне про одного. Канікули в ліцеї відбудуться з 26 жовтня по 1 листопада.

День географії на мотиваційній сесії

Географія та ШІ. Разом із майстром Олександром Саввічем учні знайомилися з міським ландшафтом і транспортною інфраструктурою Харкова. Ліцеїсти відвідали три різні локації навколо шкільної будівлі. Визначили плани й наслідки забудови нового району Олексіівки, обговорили інснуючі проблеми та спроєктували можливі шляхи їх подолання за участю людини та штучного інтелекту. При пошуку рішень учні враховували сучасні IT-технології, що допоможуть Харків'янам зорієнтуватися на місцевості та ознайомитися із соціальною інфраструктурою. Також МИРяни запропонували нові транспортні шляхи, зокрема для велосипедів, гіроскутерів та людей, які пересуваються на візочках. Під час відвідування локацій ліцеїсти виокремили проблеми, які стосуються саме їх. На підсумковій частині навчального дня влаштували цікаву дискусію щодо діяльності людини та штучного інтелекту в міській інфраструктурі. На самостійну роботу кожний учень узяв собі індивідуальне завдання — підготувати власні пропозиції щодо покращення окремих блоків інфраструктури нашого міста. Заняття на свіжому повітрі, нова актуальна інформація, обробка отриманих знань різними способами, блискучі результати — це все ліцей «МИР»!

День фізичної культури на мотиваційній сесії

ШІ та спорт. Разом із майстром Дар‘єю Баздирєвою ліцеїсти вивчали тему впровадження штучного інтелекту в спортивних іграх. Зокрема, говорили про теніс, футбол, шахи та перегони «Формула-1». На практиці визначали недоліки та переваги гри в настільний теніс із людиною та дискутували про плюси й мінуси гри із ШІ. Основною темою дня було використання штучного інтелекту у спорті, чат-ботах із здорового способу життя, фітнес-браслетах і автопілотах. Упевнилися на власному досвіді, як ШІ працює під час гри в настільний теніс та занять на тренажерах. Наприкінці навчального дня підбили підсумки. Навіть дійшли до обговорення питання щодо регулювання діяльності ШІ українським законодавством. І визначилися: тут є що робити нашим майбутнім випускникам, які планують вступати до юридичної академії. Висновок дня. Штучний інтелект — це не майбутнє, а сьогодення. І ми всі вже потроху їм користуємось, зокрема, в організації здорового способу життя.

День фізики на мотиваційній сесії

Штучний інтелект. Як ми собі його уявляємо? Чому роботам потрібна електрика? Які фізичні знання необхідні для створення андроїдів? Що може зашкодити роботам? На ці та інші питання учні ліцею мали знайти відповіді разом з нашим майстром фізики - Романом Соколенко. Саме для цього і вирушили на заняття до Навчальний центр «ЛандауЦентр» Каразінського університету . Діти разом із вчителем поринули у світ таємниць та експериментів, роботів та механізмів. Проста фізика в різних її проявах створила шалену кількість дитячих вражень! Питання пішли далеко за тему мотиваційної сесії. «Я зрозумів, навіщо потрібен гіроскоп! Тільки що це?» «Я таке у «Фіксиках» бачив! Як воно працює?» «Чому мені не боляче від такої напруги?» Скільки цікавих знань приховує фізика! Висновок дітей щодо ШІ був майже одноголосним. Щоб створити робота й наділити його розумом — треба також вивчати фізику!

Початок мотиваційної сесії

Кожний навчальний рік у нашому ліцеї розпочинається з мотиваційної сесії. Заняття організуються у такий спосіб, щоб діти перейшли від режиму канікул до навчання у комфортному для себе ритмі. Зазвичай перший день — це глибокий інтенсив з учнями особисто від директора ліцею: - визначили, що таке мотивація та де її шукати; - склали перелік hard та soft skills, над якими хотілося б попрацювати у цьому навчальному році; - обговорили конкретні шкільні кейси, які будуть розвивати саме ці навички. Зійшлися на думці, що мотиваційна сесія — чудовий період для самопрокачки і самозарядки на новий навчальний рік. Для наповнення мотиваційної сесії цікавим та корисним змістом визначили тему — «Штучний інтелект». Тепер кожний майстер ліцею буде вписувати свій предмет в обраний учнями контекст. Буде щось неймовірне! А сьогодні вже виникла палка дискусія. У ліцеїстів розійшлися думки з приводу того, чи можна вважати робот-пилосос та автопілот у «Теслі» прикладом штучного інтелекту. Вирішили запитати у експертів, що неподалік від ліцею, і відправилися до супермаркету сучасної техніки "Фокстрот". Слід зазначити, що консультанти супермаркету не розгубилися та із задоволенням відповідали на численні питання наших ліцеїстів. Після смачного обіду підбили підсумки першого дня мотиваційної сесії. Далі буде 🙂

Наше 1 вересня 2020 року

Урочисті заходи ми провели на свіжому повітрі, звичайно, з урахуванням карантинних норм. Тепла атмосфера, захоплюючий квест, знайомство з новими членами нашої родини, приємні подарунки — усім сподобалось. Святкували у новому подвір’ї, що якісно облаштоване під проведення навчальних занять. Меблі-трансформери, оригінальні дошки, багатофункціональне обладнання — такий наш learning environment для outdoor classes. A ще, кожний учень отримав свій персональний стаді-бокс із повним комплектом навчального приладдя. Ми турбуємося про здоров’я і безпеку наших дітей. Тому впевнені, що такі індивідуальні комплекти дозволять уникнути зайвих контактів через поверхні. Після довгої перерви ми були раді зустрітися знову. Щасливі діти, натхненні майстри, задоволені батьки! Поїхали у новий 2020/2021 рік!

Мотиваційна сесія. День другий ✅

Діти рівня «Junior» вивчали тваринний світ в «Музеї природи», а level «Middle» та «Competence» знайомились із роботою громадських організацій в ЄКЦ «Бейт Дан». Level «Junior» цікавили різні тварини та особливості їхнього життя: поведінку, будову тіла. Майстер початкової школи Олександра Олександрівна Максименко користувалася технікою ставлення питань — таким чином, діти дізнавалися більше нового про експонати музею. Рівні «Middle» та «Competence» вивчали блок суспільних дисциплін. На уроці в ЄКЦ «Бейт Дан» учні досліджували суспільну діяльність та волонтерську роботу. Разом із майстром історії Андрієм Володимировичем Золотухіним МИРяни дізнавалися про виникнення громадських організацій та закони, що регулюють їхню діяльність. Ідемо далі!

03.09 Починаємо навчальний рік з мотиваційної сесії!

         Традиційно МИРяни починають навчальний рік мотиваційною сесією. 
Цього разу сесія має профорієнтаційний характер у рівнів «Middle» та «Competence», а рівень «Junior» продовжує пізнавати світ на практичних прикладах. 
         Сьогодні, у перший день сесії, level «Middle» та «Competence» разом із майстром-філологом Оленою Юріївною Узулникс відвідали сучасну бібліотеку — простір для спілкування та якісної самоосвіти. Діти ставили перед собою запитання: чи може зараз, у сучасному столітті діджитал, бібліотека бути корисною? А книжки, в яких немає 4G, бути швидкими на допомогу? Виявилось, що так! Діти з’ясували, що:
    – можна прийти й безкоштовно працювати в комп’ютерній залі;
    – будь-яку інформацію можна знайти швидше, ніж в інтернеті;
    – можна відвідувати зустрічі із цікавими людьми. 
І взагалі бібліотека — це круте й корисне місце для підлітків!
         Учні рівня «Junior» досліджували світ природи в різних умовах її існування на території Саржиного Яру.
Як створюються штучні водойми, як з`являється в них тваринний світ, як щодня функціонують найсправжнісінькі вулкани! Останні, звісно, найбільше зацікавили дітей, тому майстер початкової освіти Олександра Олександрывна Максименко більш детально розповіла дітям про вулканічну діяльність на Землі. 
         До речі, діти рівня «Middle» та «Competence» протягом двох тижнів сесії вестимуть щоденник, створений із використанням технік коучингу. 
Вітаємо МИРян із плідним початком мотиваційної сесії! Далі буде!

02.09 З новим стартом, МИРові чемпіони!

«Цього навчального року ми будемо і зберігати наші надбання, і додавати нових ідей. Ми продовжимо навчати і академічних знань, і розвиватимемо soft skills. Ми міксуватимемо і традиційні уроки, і найсучасніші освітні технології. Ми будемо працювати і в стінах ліцею, і за його межами як члени нового освітнього кластеру разом із закладами вищої освіти та підприємствами. Наші учні і поїдуть до Японії, і навчатимуться future literacy за фінською програмою. І, як завжди, найціннішою для нас є кожна дитина: її здоров’я та безпека, її нескінченний потенціал та успішні результати, її щасливе сьогодення та перспективне майбутнє. Усе це можливо в одному закладі — в ліцеї «МИР»!» (Юлія Павіченко)


З новим стартом, МИРові чемпіони!

21.08 Новий «МИР» на новому місці!

 Справжня інноваційна школа вже з 1 вересня відкриває свої двері на Олексіївці! :tada:
Поспішайте долучитися до нас – кількість місць обмежена!
:white_check_mark: – фінські методики навчання, маленькі класи, басейн, тренажерна зала;
:white_check_mark: – повний день: гуртки, секції, домашні завдання після уроків;
:white_check_mark: – якісні академічні знання, активний розвиток soft skills;
:white_check_mark: – вчителі-коучі, міжнародні програми;
:white_check_mark: – ефективна робота за індивідуальними освітніми траєкторіями з постійною психологічною підтримкою.

Працюємо за адресою: проспект Людвіга Свободи, 60 :house:
Вільних місць у 1-11 класах залишилось небагато!

Обирайте «МИР» для ваших дітей і радійте від результату! :sunny:СС

16.07 Сенсація!

МИРяни цього літа висадилися на Місяці!

7.06 Захист проекту

Ось і закінчилася навчальна практика, захистили свої проекти наші 6-класники. Діти зняли фільм про тварин і рослини селища Жуковського, де знаходиться Ліцей. Учасники знімальної групи поділилися враженнями про роботу, розказали, як обирали локації, збирали інформацію і монтували фільм. В кінці звіту діти аналізували свою роботу за принципом коучингу: 4 позиції - що вдалося, 1 позиція - що можна поліпшити. МИРовим глядачам фільм сподобався. А хто ще не бачив - дивіться на нашому сайті.

7.06 З Днем народження!

Вітаємо нашого МИРового директора Юлію Павіченко! Бажаємо натхнення на нові освітні проекти, успіхів у справах і надійну команду поруч. Нехай Ліцей під Вашим професійним керівництвом з кожним роком стає все краще і краще! З любов'ю, Ваш «МИР» 🙂

5.06 Навчальна практика може бути дуже захоплюючою!

Як криміналісти знаходять злочинців і яка техніка допомагає їм в цьому, що приховує місце злочину... Ні, це не замітка рубрики «Кримінальні новини», це наші ліцеїсти побували на екскурсії в Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз ім. Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса. Діти дізналися біографію видатного судового медика, одного із зачинателів вітчизняної судової медицини, побували в лабораторії зброї з місця злочину і в унікальній бібліотеці вченого. Кульмінацією походу стала гра в детективів, організована співробітниками інституту. Наші юні слідчі були у захваті!

5.06 Новий фільм від наших талантовитих дітей

Під час навчальної практики розкриваються нові таланти ліцеїстів! На цей раз діти зняли фільм “Природа навколо нас” про рослини і тварин селища Жуковського, де знаходиться наш Ліцей. Знімав фільм майстер географії Олександр Савич, у якості акторів виступили 6-класники. Монтував фільм учень 6-го класу Георгій Лісовін. Приємного перегляду. 🙂

3.06 6-класники на екскурсії в Художньому музеї

Для дітей цей похід став справжньою пригодою! Ліцеїсти із задоволенням вирушили у захоплюючу подорож по різних епохах і країнах, побували у Західній Європі 18-20 століть та в царській Росії цього ж періоду. Ознайомилися з українським мистецтвом. Помилувалися на твори епохи бароко. Дізналися, яке значення має колекція музею для Слобожанщини і України. Доторкнулися до шедеврів сучасного мистецтва. І головне - навчилися читати прихований сенс на картинах. Наші дітлахи знають, що музей - це класно і цікаво! Так проходить практика у нас в середній школі.

2.06 Практика у “МИРі”

Літній відпочинок з користю! Традиційно канікули в нашому Ліцеї починаються з навчальної практики. Цього року її тема – “Харків – науковий і культурний центр України”.

Протягом двох тижнів ліцеїсти досліджують наше місто з різних сторін: ходять на екскурсії по музеях, парках, вивчають рослини і тварин регіону.

Молодшокласники беруть участь в майстер-класах зі створення виробів із солоного тіста, малювання вітражними фарбами.

Дуже сподобався і запам’ятався дітлахам похід у країну професій “Франсільванію”. Там малюки спробували себе в якості поліцейських і дізналися, як на заводі роблять морозиво.

А ще кожен день у нас рухливі ігри і веселі квести. Відпочиваємо активно і пізнавально. Ось така у нас практика! Невеликий фотозвіт першого тижня.

1.06 День захисту дітей

Сьогодні наш Ліцей брав участь у параді до Дня захисту дітей, що проходив у парку ім. Горького.

24.05 Свято останнього дзвоника у Ліцеї "МИР"

24.05 Проводжаємо старий навчальний рік

Ми вітаємо всіх зі святом останнього дзвоника! Для когось він звучить в нашому Ліцеї останній раз, для когось перший, а для когось це вже стало звичною подією. Бажаємо всім учням, батькам і вчителям щастя і незабутнього літа! 🙂 Майстер образотворчого мистецтва - Рашид Оруджев.

23.05 Екстернат. ДПА в Одеській мусульманській школі склали!

Ліцей «МИР» багато років успішно займається екстернатною формою навчання, підтримує альтернативні форми освіти і дітей, які з різних причин не можуть відвідувати регулярну школу. Ми підбираємо індивідуальні пакети за бажанням батьків, щоб бути комфортними для вас. Звертайтеся! Телефон: +380990163118.

16.05 Ліцей "МИР" вітає з Днем вишиванки! 💛💙

14.05 Здавати екстернат в Ліцеї "МИР" - це весело! 🙂

58994474_2309278185805043_7964341995105681408_n

6.05 Ми на екскурсії

Наші старшокласники на виставці "Графіка у Харкові", що проходить у Будинку художника.

25.04 Нестандартні уроки

Ми звикли сприймати своє здоров'я і фізичні здібності, наприклад, зір, як даність. Тому часто просто не думаємо або забуваємо про це. Під час нестандартного уроку, який пройшов у нас в 3 класі, діти змогли усвідомити всю важливість цього дару - бачити!

5.04 Ми на Міжнародному форумі

Вже в четвертий раз Ліцей «МИР» - партнер Міжнародного освітнього форуму «NewEdu: Tech in Focus».

2.04 День поширення інформації про аутизм

Сьогодні, 2 квітня, традиційно в усьому світі відзначають День поширення інформації про аутизм. Вже 8 років ми в Ліцеї успішно працюємо з особливими учнями - дітьми з розладом аутичного спектру. Ці діти представляють вельми специфічну групу. У них спостерігається розлад процесів комунікації, неадекватна поведінка, труднощі при формуванні емоційного контакту з оточуючими і як результат - порушення соціальної адаптації. Аутизм (в перекладі з латинської означає «сам») проявляється як відгородження від світу, відсутність або парадоксальність реакцій на зовнішній вплив, пасивність і надчутливість у контакті із середовищем. Раніше діти з таким діагнозом навчалися вдома або, в кращому випадку, в корекційних школах. Такі варіанти не завжди влаштовували батьків. Тому, коли з'явилася перспектива інклюзивної освіти в нашому Ліцеї, це зацікавило батьків, які мріяли, щоб їх діти змогли в майбутньому жити в соціумі. Навчатися у звичайній школі разом з іншими дітьми дуже важливо для цих дітей. Саме так вони зможуть здобути освіту і краще адаптуватися до життя. Звичайним же дітям це дозволяє розвивати толерантність, відповідальність і доброзичливість. Синій колір означає підтримку теми аутизму. Тому сьогодні наші миряни наділи сині стрічки і зробили плакати з паперовими долоньками - символ надії на те, що завдяки поширенню інформації про аутизм, раннє його діагностування і відповідне лікування люди, які страждають аутизмом, зможуть жити більш повним життям.

29.03 Інтерв`ю директора Ліцею Юлії Павіченко на харківському ТБ

Як працює наш мозок у різні вікові періоди? Чому діти нас не розуміють, а ми їх? Про це розповіла директор Ліцею “МИР”, нейропсихолог Юлія Павіченко.

3.03 World Futures Day – круте завершення проектного тижня в нашому Ліцеї!

Прогнози і рекомендації від футурологів «МИРу» (цитати):
– люди звільнять Землю і будуть жити на навколоземних самобеспечувальних станціях;
– штучний інтелект замінить вчителів у школах;
– роботи будуть виконувати всю роботу;
– серед роботів будуть друзі;
– ігри повністю перейдуть у VR, а за допомогою голографічної інструкції людина зможе щось відремонтувати;
– війни продовжаться, боетехніка буде на дистанційному управлінні, але інформаційні війни стануть більш небезпечними, тому важливо розвивати критичне мислення;
– ставлення до сміття повинно змінитися: «Відходи – в доходи!»;
– вже зараз потрібно сортувати сміття вдома і в школі;
– важливо швидше переходити на альтернативні джерела енергії, хоча б почати з економії води;
– кожен школяр може брати участь в інформаційних кампаніях екологічного спрямування, наприклад, створювати тематичні плакати;
– майбутнє не можна передбачити, але його можна створити – красивим і комфортним;
– а зараз важливо знайти свій шлях…

27.02 Нестандартні уроки англійської

Як зробити урок англійської цікавим і захоплюючим? Перетворити його у веселу гру! Сьогодні наші першокласники під керівництвом майстра англійської мови Ольги Келюх грали пазлами у формі англійського алфавіту. Вийшло чудово! Кожна буква дуже приємна на дотик, тому, крім самої англійської, розвивали дрібну моторику пальців. Ну а так як працювали в командах - потренували ще і навички командної роботи.

25.02 Проектний тиждень "Futures Week" у нашому Ліцеї

Сьогодні в Ліцеї стартував проектний тиждень "Futures Week". Захід проводиться в рамках міжнародного проекту разом з нашими партнерами з Фінляндії та присвячений World Futures Day, який відзначається першого березня. Протягом тижня ліцеїсти будуть проводити аналітичні дослідження і прогнозувати варіанти майбутнього, в якому вони будуть жити через 30 років. На настановчій сесії вибирали напрямки дослідження. Ось деякі з них: - електронний світ майбутнього і його вплив на біосферу; - клімат планети Земля через 30 років; - проблема забруднення навколишнього середовища і наше майбутнє; - як змінитися доктрина війн до 2050 року; - мистецтво майбутнього; - майбутнє громадського харчування та способів доставки продуктів харчування. А вам цікаво, як уявляють собі діти свій майбутній дорослий світ?

22.02 Інноваційні уроки інформатики

На цьому тижні наші ліцеїсти отримали новий досвід - ми запустили інноваційний проект - уроки інформатики на базі FabLab. Відтепер раз на тиждень діти будуть осягати інформаційні технології під керівництвом досвідчених наставників.

13.02 Наші уроки біології

Молодші ліцеїсти МИРу активно готуються до приходу весни і вирішили висадити насіння різних рослин. Подивитися що і як росте, юні ботаніки збиралися давно. Хотіли посадити апельсин з насіння. На жаль, принесений апельсин виявився без кісточок, тому його просто з'їли. З рештою насінням пощастило більше. Один ряд посадили в земляну грудку. Другий - в мокрі ватні диски. Тепер починається найцікавіший етап - спостереження за проростками. Ось такі у нас захоплюючі уроки біології.

11.02 Ось такі у нас педради

На педраді майстри Ліцею «МИР» продовжували дослідження рівнів цінностей по системі Грейвз. Кольорові шари психо-культурної археології, розглянуті через призму коучингу, відмінно вписуються в педагогічний процес сучасної школи. Як використовувати «різнобарвність» світу для побудови ефективної комунікації, тепер знають в «МИРі». Хочете знати і ви? Приходьте - поділимося досвідом!

5.02 Діти з особливими освітніми потребами навчаються у нас нарівні з іншими

Як же чудово, коли діти із задоволенням поспішають до школи! І це не дивно: тут їх завжди чекають друзі і улюблені вчителі! Ось і вчора дытлахи проявили свої найкращі душевні якості на уроці української мови. Так як дітки з особливими освітніми потребами навчаються у нас нарівні з іншими, дуже приємно спостерігати, як всі вони ладнають один з одним, щиро пропонують свою допомогу і працюють у парі. У теплій атмосфері розкривається кожна дитина.

1.02 Літературні читання

Другий семестр набирає обертів, і ми тішимося новими успіхами наших ліцеїстів. 5-6 класи разом із майстром української мови та літератури Олександрою Озірною вирішили організувати справжні літературні читання. Завданням дітей було вивчити будь-який вірш улюбленого автора та продекламувати його перед однолітками. На імпровізованій сцені лунали поезії Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Лесі Українки та інших поетів. Наші ліцеїсти проявили свої акторські та інтелектуальні здібності — чудово впорались із завданням!

24.01 Як цікаво вивчати апостроф?

Наш третій клас тепер знає відповідь на це питання! Разом із майстром української мови Олександрою Озірною маленькі ліцеїсти вивчали нову тему та закріплювали попередні знання у цікавій грі «Знаю про апостроф УСЕ!». Діти активно відповідали на питання та висловлювали свою думку. Усі виявилися переможцями.

24.12 Ми на «Santa's Fun Run»

Ліцей «МИР» вдруге став співорганізатором і учасником забігу Santa's Fun Run. Діти, батьки, вчителі, випускники, батьки випускників - всім «МИРом» приєднуємося до хороших і корисних справ. У новому році нових справ буде більше!

19.12 Наші незвичайні уроки математики

Математика англійською? Так-так, у наших учнів lever «junior» (3-4 класи) тепер тільки так! А ще жодних нудних завдань і зазубрювання формул. Геть нудні уроки! 🙂 Замість звичних завдань - обираємо подарунки на Новий рік і рахуємо суму покупки. Рахунок на гроші у юних математиків йде набагато легше і швидше. 🙂 Дітлахи із задоволенням підраховують, скільки гривень і копійок вдалося заощадити на товарах з написом «Знижка». А замість довгих незрозумілих конспектів - у нас зручні таблиці для запису умов і рішень. Малюки у захваті! Математика в нашому Ліцеї - улюблений предмет! Тож не дивно, що шестикласники виступають на олімпіадах за сьомий клас!

18.12 «МИРові чемпіони»

У нашому Ліцеї стартував проект «МИРові чемпіони». Тепер кожен учень обирає тему, яку знає краще за інших, і пояснює її однокласникам. Першим своїми знаннями поділився Михайло Тарасов (middle level - 7 клас). Він провів майстер-клас з орігамі, розповів дітям про появу цього виду мистецтва, його призначення і стилі.

14.12 Іноземні гості знову в «МИРі»!

Наш Ліцей традиційно стежить за новітніми тенденціями в області інклюзивної освіти. Тому зустріч з Ніною Макаров (ГО «ДІМ») - фахівцем з Ізраїлю - стала закономірно корисною і цікавою. Ніна Макаров - АВА-терапист, поведінковий аналітик, вже 10 років успішно працює з дітьми з особливостями розвитку. Ніна ознайомилася з досвідом роботи Ліцею в області інтегративно-інклюзивної освіти, відвідала уроки в 1,3 і 6 класах. Підсумком зустрічі став круглий стіл, на якому були присутні педагоги, тьютори, психологи і асистенти вчителів разом з гостею. Говорили про адаптацію навчальних підходів, використання елементів АВА-методів в освітньому середовищі Ліцею і роботі з сім'ями, в яких ростуть діти з особливими потребами. Приємно відзначити, що інклюзивний напрямок успішно розвивається в нашому Ліцеї вже більше 5 років.

13.12 English day в Ліцеї щочетверга

English day в Ліцеї щочетверга - цілий день говоримо по-англійськи. Сьогодні English day особливо вдався у ліцеїстів Competence Level (9-10 класи) - full time English: уроки біології англійською, уроки розмовної англійської з цікавим відео, унікальне спілкування англійською з гостями Ліцею. В рамках Тижня права сьогодні у нас були Вартан Мурадян - представник UNHCR (УВКБ ООН), і Світлана Таванцева - засновник БО «Благодійний фонд соціального здоров`я», голова Ради Ліцею «МИР». Лекція про протидію насильству, яку вони провели, - частина Всесвітньої акції «16 днів активності проти насильства». Під час бесіди діти визначилися з поняттями «демократія», «гендер», «насильство», обговорили види насильства, з'ясували, що таке гендерне насильство, засвоїли правила, як вести себе у випадках насильства. Коли теми цікаві та чіпляють, англійська вчиться легше. Це знають і практикують у нашому Ліцеї - кілька завдань вирішуємо одночасно в одному місці. Долучайтеся до нас! 🙂

4.12 Урок «Закон і порядок»

Що в себе включає професія криміналіста, як виявляють і фіксують злочин, що зберігається у «валізці криміналіста», - про це нашим ліцеїстам розповіла Наталія Константинова - експерт-криміналіст Київського відділу поліції ГУНП в Харківській області, майор поліції. Дізнаємося багато нового на уроці «Закон і порядок».

24.11 День пам’яті жертв голодомору

Напередодні Дня пам`яті жертв голодоморів до Ліцею завітав Андрій Володимирович Кись, судово-медичний експерт Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи. Андрій Володимирович відомий своїми дослідженнями голородомору в Україні 1932-1933 років (1934 за версією експерта). Як судово-медичний експерт він ґрунтовно довів, що Голодомор — був спланованим злочином влади проти багатонаціонального народу України. «Цікаво було почути справжнього судово-медичного експерта. Як я розумію, саме вони мають інструменти для збору інформації про злочин, на базі якої потім приймається вирок. Те, що ми сьогодні почули, не знайдеш в інтернеті, але ж ця інформація дуже важлива. А ще після лекції у меня з’явилися суто біологічні запитання — обговоримо їх на укроках біології», — ділиться своїми думками Ігор, учень 9-класу. «Я дуже радий, що нарешті мав можливість задати багато запитань справжньому експерту. Я цікавлюся історією та політологією. Наш диспут з Андрієм Володимировичем був зіткненням двох позицій: гуманітарія та біолога. Було приємно, що лектор підтримав мене в пошуку відповідей на мої запитання», — розповідає Костянтин, учень 10-го класу. «У моїй минулій школі такі зустрічі, на жаль, не проводили. А тут вивчають предмети у цікавій та незвичній формі. Одна лекція — і правознавство, і історія, і біологія. Розумієш, скільки всього треба знати, аби бути освіченою людиною. І ще тут можно вільно спілкуватися, висловлювати свою думку. Але й цьому треба вчитися», — підбиває для себе підсумки зустрічі Михайло, учень 9-го класу. «У мене все в середині тремтіло протягом лекції. Нам треба це знати і про це пам’ятати, аби, як сказав Андрій Володимирович, не мати страху і не стати на коліна. У суботу я запалю свічку пам`яті. І зроблю це усвідомлено», — висловлюється після лекції Аня, учениця 9-го класу. Знаємо! Пам’ятаємо!

9.11 Святкуємо День української писемності

Сьогодні Ліцей «МИР» долучився до всеукраїнського мовного флеш-мобу — Диктанту національної єдності «Крила України». Традиційно текст радіодиктанту готував і диктував Олександр Авраменко, доцент Київського університету ім.Бориса Грінченка. Диктант пишеться лише від руки і надсилається на «Українське радіо». Усі учасники флеш-мобу зазначили, що було дуже цікаво і зворушливо взяти участь у всеукраїнській акції єдності. Слава Україні!

30.10 Вітаємо нашого практичного психолога Марину Горбач з проходженням курсів навчання за методом АВА для роботи з дітьми з аутизмом

Для довідки. На сьогодні метод корекції аутизму за допомогою прикладного аналізу поведінки ABA (Applied behavior analysis) - один з найефективніших. Кінцева мета АВА - дати дитині можливість освоювати навколишній світ самостійно. Фахівці з АВА терапії вчать дітей тому, що робити, замість того, чого не можна робити. Таким чином, збільшується прояв бажаної поведінки і зменшується - небажаної. Разом з тим змінюється і реакція оточуючих на поведінку дитини. Методи АВА терапії підвищують здатність зосереджуватися на виконанні завдань, збільшують мотивацію до навчання, покращують здатність до сприйняття і переробки інформації.

29.10 Фестиваль української поезії

День, коли в нашому Ліцеї все розмовляють українською є, свято вишиванки відзначаємо, а фестивалю української поезії немає. Неправильно! - вирішили наші 5-6-класники і разом з майстром української мови Олександрою Озірною влаштували в «МИРі» літературний «Autumn Fest». Виразно читали вірші класиків і сучасників української літератури, креативили і надихалися поезією! Дітлахи проявили всі свої акторські таланти! Ну а на згадку про цю подію подарували один один одному наклейки, зроблені своїми руками. Приємно відзначити, що завдання разом з усіма виконував Олексій - хлопчик з особливими освітніми потребами. Дитина активно соціалізується в нашому «МИР» і прекрасно себе почуває! Ось такі цікаві уроки в нашому Ліцеї.

19.10 Наш Ліцей - один з організаторів проекту для хворих дітей - «Hospital School»

Наш Ліцей спільно з Ротарі клубом «Харків Надія» запускає новий маштабний проект - «Hospital School». Його мета - організувати навчання дітей, які перебувають на тривалому лікуванні в лікарні. Тепер наші вчителі на волонтерських засадах будуть кілька разів на тиждень приїжджати в лікарню і проводити уроки згідно навчального плану. Так діти зможуть йти у ногу з однолітками, які відвідують школу регулярно. А для старшокласників будуть організовані посилені заняття з підготовки до ЗНО: хлопчаки-десятикласники мріють стати програмістами. Будемо готувати! Проект заснований на досвіді таких шкіл в Фінляндії. А вчора, як і належить, з Першого дзвоника стартував перший навчальний рік в школі при 16-й дитячій клінічній лікарні. Разом співали, танцювали, вирішували логічні завдання, створювали гірлянду дружби. Основу гірлянди зробили ліцеїсти «МИРу» - кожен учень Ліцею написав на своїй долоньці послання -побажання дітям, а найменші ліцеїсти ще зробили в подарунок стаканчики для канцелярських принад. Найближчим часом Ліцей встановить у кімнаті для занять справжню шкільну дошку і забезпечить навчальний процес в лікарні всім необхідним. Кожна дитина має право на отримання якісної освіти! І ми готові брати участь в реалізації прав дітей!

11.10 Іноземні гості в нашому МИРі!

Провідні фахівці з раннього втручання із США, Португалії, Ірландії, Норвегії та Словенії вивчали сьогодні досвід Ліцею «МИР» зі створення системи інклюзивної освіти в школі. Гості відзначили наші унікальні авторські методики по роботі з індивідуальними освітніми траєкторіями, психолого-педагогічному супроводу учнів, нестандартні підходи колективу Ліцею до формування у дітей соціальних навичок. Спілкування проходило в неформальній і дружній атмосфері. Найменші ліцеїсти показали знання англійської мови та із задоволенням спілкувалися з гостями, демонстрували їм свої музичні і художні таланти. Традиційно кожен гість Ліцею отримав у подарунок на пам'ять ляльку-мотанку, зроблену нашими умілими ліцеїстами. Попереду нові спільні проекти і партнерські програми!

24.09 Директор Ліцею «МИР» Юлія Павіченко відкрила Пластовий освітній форум

Директор Ліцею «МИР» Юлія Павіченко відкрила Пластовий освітній форум інтерактивною презентацією про цінності майбутньої України. У форматі онлайн учасники форуму визначалися з пріорiтетами та завданнями освіти, голосували за найефективніші шляхи розвитку української освіти, висловлювали свою власну позицію щодо цінностей і цілей освіти. «Ефективна співпраця та взаєморозуміння, які були створені під час виступу Юлії Павіченко, задали весь подальший тон роботі форуму», — відзначили учасники.

6.09 Наші таланти

Учень першого класу Ліцею «МИР» Арсеній Коваленко взяв участь у виставці «Дитинство. Творчість. Фантазія». Його роботи вразили всіх відвідувачів виставки не тільки сюжетами і технікою виконання. Справа в тому, що Арсеній використовує для малювання тільки основні кольори фарб, які змішує самостійно, щоб отримати бажаний відтінок. Пишаємося нашим юним художником!

4.09 Традиційно навчальний рік в Ліцеї «МИР» почався з мотиваційної сесії

Start meeting провела директор Юлія Павіченко, на якому разом з учнями розбиралися з поняттям «мотивація», з'ясовували, навіщо вчитися і чому вчитися, говорили про перешкоди, що виникають в процесі навчання, обговорювали найбільш ефективні способи роботи під час мотиваційної сесії. Цього разу протягом тижня ліцеїстам і майстрам належить зробити Дорожні карти з усіх предметів на найближчий навчальний рік - важливо ще на березі знати, куди будемо пливти. На підставі карт будуть складені індивідуальні освітні траєкторії з урахуванням дефіцитів і досягнень, бажань і ресурсів. Ще запланували розробити Кодекс «МИРу», який включатиме Кодекс ліцеїста, Кодекс майстра і Кодекс батьків. І, як завжди, креативимо над навчальним простором. А першокласники поки знайомляться один з одним, освоюють територію і звикають до нового режиму дня. Ну а обід - за розкладом. 🙂

1.09 В Ліцеї «МИР» пролунав перший дзвоник!

Подарунки з Японії, солодощі та цукерки, затишна атмосфера замість пафосних лінійок - це наша школа. А ще цього року з нами «Розум» і Видавництво "АССА". Дякуємо нашим партнерам за співробітництво та спонсорську підтримку! Цікавого навчального року всім нам!